OLGC PARISH CLERGY

Fr. Anthony Camilleri
Associate Pastor

Fr. Anthony Camilleri

Fr. Dave Tomaszycki
Associate Pastor

Fr. Dave Tomaszycki

OLGC PARISH SCHOOL ADMINISTRATION & OFFICE STAFF

Melissa Hunt
Principal

Melissa Hunt

Terri O’Connor
School Secretary

Terri O’Connor

Elizabeth Miruzzi-Ross
Assistant Principal

Elizabeth Miruzzi-Ross

Angela DiSalvo
Receptionist

Angela DiSalvo

Huy-Linh Dang
Evangelization & Discipleship

Huy-Linh Dang

Kaelah Lesnau
Receptionist

Kaelah Lesnau

Mary Cabble
School Secretary

Mary Cabble

Cru
School Pet

Cru

SCHOOL TEACHING STAFF

Lindsay Bosker
Grade 3

Lindsay Bosker

Gordon Cameron
Grade 6

Gordon Cameron

Kim Cinzori
Grade 5

Kim Cinzori

Molly Contos
Kindergarten Aide

Molly Contos

Jackie Coury
Kindergarten

Jackie Coury

Ruth Ann Dani
Kindergarten Aide

Ruth Ann Dani

Meghan Davis
Kindergarten Aide

Meghan Davis

Thomas Donahue
Grade 7

Thomas Donahue

Melissa Elsey
Grade 2

Melissa Elsey

Megan Gonyeau
Grade 2

Megan Gonyeau

Sue Heemstra
Kindergarten Aide

Sue Heemstra

Lauren Kowalski
Kindergarten

Lauren Kowalski

Jennifer Kraus
Grade 3

Jennifer Kraus

Maura Laskowski
Pre-K Teacher

Maura Laskowski

Molly Metzgar
Grade 1

Molly Metzgar

Rita Paterra
Grade 7

Rita Paterra

Angela Rochow
Pre-K Teacher

Angela Rochow

Rose Stanford
Kindergarten Aide

Rose Stanford

Abby Stephenson
Grade 1

Abby Stephenson

Terry Zimmerman
Grade 8

Terry Zimmerman

TEACHING STAFF FOR SPECIAL CLASSES

Tina Aquilina
Art Teacher

Tina Aquilina

Mary Galgoul
Media Specialist

Mary Galgoul

Helena Heffernan
Campus Minister

Helena Heffernan

Jolene Pollard
Music and Worship Leader

Jolene Pollard

Jon Schneider
Physical Education

Jon Schneider

Enid Silva
Spanish

Enid Silva

Jennifer Weglarz
Advanced Computer Teacher

Jennifer Weglarz

SCHOOL SUPPORT STAFF

Greg Budde
Technology Coordinator

Greg Budde

Leigh Fitch
Counselor

Leigh Fitch

Jill Gaylord
Catechesis of the Good Shepherd

Jill Gaylord

Jennifer Thibault
Student Support Specialist

Jennifer Thibault

Adam Peters
Lead Custodian

Adam Peters

Carol Stowe
Student Support Specialist

Carol Stowe

Linda Bubenko
Custodian

Linda Bubenko

Pam Swiderek
Student Support Specialist

Pam Swiderek

Dan Pfeiffer
Custodian

Dan Pfeiffer

Susan Wiercioch
Before and After School Program

Susan Wiercioch

Adam Martin
Maintenance Assistant

Adam Martin